Rusija ir Baltarusija pratęsė karines pratybas į šiaurę nuo Ukrainos

karas ukrainoje 2022

Rusija ir Baltarusija pratęsia karines pratybas, kurios turėjo baigtis sekmadienį, pranešė Baltarusijos gynybos ministras, taip dar labiau padidindamos spaudimą Ukrainai, nes Vakarų lyderiai įspėja apie neišvengiamą Rusijos invaziją.

Baltarusijos ministras sakė, kad sprendimas priimtas „dėl padidėjusio karinio aktyvumo prie išorinių Rusijos ir Baltarusijos sienų” ir dėl didėjančios įtampos Donbaso regione Rytų Ukrainoje.

NATO teigia, kad Rusija Baltarusijoje yra dislokavusi iki 30 000 karių ir gali panaudoti juos kaip invazinių pajėgų dalį Ukrainai pulti, nors Maskva tokius ketinimus neigia.

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas sekmadienį transliuotame interviu BBC sakė, kad Kremliaus vadovas Vladimiras Putinas gali nemąstyti logiškai, todėl sankcijų grėsmės gali nepakakti atgrasyti Rusijos invaziją į Ukrainą.

Sankcijų „gali nepakakti neracionaliam veikėjui atgrasyti, ir šiuo metu turime pripažinti, kad Vladimiras Putinas galbūt mąsto nelogiškai ir nemato, kokia katastrofa jo laukia”, – BBC sakė B. Johnsonas. skaityti toliau

Rusijos remiamų separatistų kontroliuojamo rytinio Donbaso regiono Donecko centre girdėjosi sprogimai, pranešė „Reuters” reporteris, be to, anksčiau dieną buvo smarkiai apšaudomos kitos regiono vietos. Donecko gyventojams siųstose SMS žinutėse vyrai buvo raginami atvykti į karinę prievolę.

Kelias dienas Rytų Ukrainoje, kurios didelę dalį kontroliuoja Rusijos remiami separatistai, buvo šaudoma po to, kai į šalies šiaurę, rytus ir pietus buvo sutelktos Rusijos karinės pajėgos, kurių, Vakarų vertinimu, yra 150 000 ar daugiau.

Rusija neigia planus pulti Ukrainą, nepaisant kariuomenės dislokavimo, kuris, pasak brito Johnsono, rodo, kad ruošiamasi didelio masto konfliktui.

„Mūsų matomas planas yra toks, kuris iš tikrųjų gali būti didžiausias karas Europoje nuo 1945 m. vien tik masto prasme”, – sakė B. Johnsonas BBC.

B. Johnsonas teigė, kad Jungtinės Valstijos ir Didžioji Britanija invazijos atveju sieks nutraukti Rusijos bendrovių prieigą prie dolerių ir svarų sterlingų, sakydamas, kad tokios sankcijos „smogtų labai stipriai” ir būtų griežtesnės nei anksčiau viešai siūlyta. skaityti daugiau

Didėjant Vakarų baimei dėl karo, JAV prezidentas Džo Baidenas (Joe Biden) vėliau šią dieną turėjo sukviesti savo svarbiausius patarėjus krizei aptarti. Šeštadienį J. Bidenas sakė manąs, kad Rusija gali pradėti puolimą „bet kuriuo metu”, nepaisant Kremliaus patikinimų, kad kai kurie kariai po karinių pratybų grįžta į savo nuolatines bazes.

Rusijos diplomatas Jungtinėse Tautose sakė, kad niekas neturėtų nurodinėti Rusijai, kur ir kada rengti karines pratybas, ir pridūrė, kad JAV ir Didžiosios Britanijos žvalgybos vertinimais negalima pasitikėti, nurodydamas klaidas, padarytas prieš karą Irake. skaityti toliau

Šeštadienį turtingųjų valstybių grupės G7 užsienio reikalų ministrai pareiškė, kad nematė jokių įrodymų, jog Rusija mažina savo karinį aktyvumą regione, ir tebėra „labai susirūpinę” dėl susidariusios padėties.

Rusija įsakė prieš kelis mėnesius padidinti karines pajėgas, reikalaudama, kad NATO neleistų Ukrainai kada nors prisijungti prie aljanso. Ji sako, kad Vakarų perspėjimai, jog ji planuoja įsiveržti į Ukrainą, yra isteriški ir pavojingi.

Tačiau ji įspėjo apie neįvardytas „karines-technines” priemones, jei nebus įvykdyti reikalavimai, įskaitant NATO pasitraukimą iš Rytų Europos.

APŠAUDYMAS RYTUOSE

Pastarosiomis dienomis daugiausia įtampos buvo sutelkta į Rytų Ukrainos teritoriją, kurią Rusijos remiami sukilėliai užėmė 2014 m., tais pačiais metais, kai Rusija aneksavo nuo Ukrainos Krymą. Per konfliktą rytuose žuvo daugiau kaip 14 000 žmonių.

Sekmadienį Ukraina dėl intensyvaus apšaudymo sustabdė operacijas viename iš septynių patikros punktų, per kuriuos patenkama į Donbaso teritoriją, pranešė Ukrainos kariuomenė.

Praėjusią savaitę smarkiai padaugėjo apšaudymų per vyriausybės pajėgas ir separatistus skiriančią liniją atvejų, kuriuos Ukrainos vyriausybė pavadino provokacija. Kijevo Vakarų sąjungininkai nerimauja, kad Rusija gali pasinaudoti eskalavimu kaip pretekstu platesniam konfliktui.

Pranešama, kad šeštadienį žuvo du ukrainiečių kariai ir keturi buvo sužeisti. skaityti daugiau

Vienoje iš separatistinių sričių, Luhanske, sekmadienį vietos karinės pajėgos pranešė, kad per Ukrainos kariškių apšaudymą žuvo du civiliai ir buvo apgadinti penki pastatai. Šį atvejį tirs Rusijos tyrimų komitetas, jį citavo naujienų agentūra RIA.

Ukrainos kariuomenė pareiškime nurodė, kad jos pajėgos laikosi paliaubų susitarimo ir „atidengia ugnį tik tada, kai Rusijos okupacinių pajėgų veiksmai kelia grėsmę Ukrainos kariškių ir civilių gyventojų gyvybei ir sveikatai”.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis šeštadienį pareiškė, kad pranešimai, jog ji apšaudo separatistų teritorijas, yra „grynas melas”.

Kito separatistinio regiono, Donecko, karinis komisariatas gyventojams išsiuntė tekstinius pranešimus: „Atsižvelgiant į galimą agresiją iš Ukrainos pusės, šventa pareiga

Exit mobile version