Rusams gali būti uždrausta atvykti į ES – Duda

rusams gali būti uždrausta atvykti į es

Lenkijos premjeras pabrėžė, kad tarptautinė bendruomenė stengiasi užtikrinti taiką savo piliečiams.
Lenkijos Prezidentas Andrzejus Duda pareiškė, kad sankcijos Rusijai gali pasiekti tokį lygį, kad Rusijos piliečiams bus uždrausta atvykti į ES. Tai jis sakė trečiadienį, vasario 23 d., Kijeve surengtame brifinge.

„Sunku suprasti, kodėl V. Putinas taip elgiasi norėdamas grįžti prie tos tvarkos, kai galimybė keliauti po pasaulį (būtų apribota – red.), nes pasaulis buvo uždarytas daugumai tuometinių Sovietų Sąjungos piliečių. Štai kaip tai atrodo šiandien”, – sakė Duda.

Jis sakė, kad tarptautinė bendruomenė stengiasi užtikrinti taiką savo piliečiams.

„Demokratinės šalys šiandien turi daryti viską, kad atgrasytų agresorių. Kaip ES ir NATO valstybių narių prezidentas esu giliai įsitikinęs, kad sugebėsime tai padaryti taikiai ir veiksmingai. Nors taip pat atsižvelgiu į tai, kad sankcijos turėtų būti labai griežtos. Kadangi Lenkija ribojasi su Rusijos Kaliningrado sritimi, kaip kaimynė, apgailestaudama pritarsiu sankcijoms, dėl kurių Rusijos piliečiai negalės keliauti. Tačiau jei prezidentas Putinas ir toliau taip elgsis, pamins tarptautinę teisę, užpuls taikias šalis… prireiks tokių toli siekiančių veiksmų”, – pridūrė A. Duda.

Exit mobile version