NATO šalys didina gynybos išlaidas 270 mlrd. dolerių

prasideda miuncheno saugumo konferencija

Pinigai buvo išleisti ginkluotei, siekiant parodyti „ryžtą užkirsti kelią naujam karui”, sakė J. Stoltenbergas.
Nuo 2014 m. NATO karinis biudžetas padidėjo 270 mlrd. dolerių, šeštadienį, vasario 19 d., Miuncheno saugumo konferencijoje sakė NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.

Europai labai pavojingos dienos

„Europos šalys, priklausančios NATO, ir Kanada pastaraisiais metais padidino savo karines išlaidas 270 mlrd. dolerių. Šie pinigai buvo panaudoti naujiems ginklams pirkti, kurie reikalingi mūsų ryžtui užkirsti kelią dar vienam karui”, – sakė jis.

J. Stoltenbergas taip pat sakė, kad Rusijos karinės pajėgos toliau telkiamos prie Ukrainos sienų ir konflikto rizika išlieka labai didelė.

„Dabar Europai labai, labai pavojingos dienos: Rusija prie Ukrainos sienų nuolat telkia karines pajėgas – tai didžiausias telkimas nuo Šaltojo karo laikų. Dabar nežinome, kas nutiks ateityje, tačiau konflikto rizika yra labai didelė. Stengiamės dėti diplomatines pastangas, bandome rasti diplomatinį sprendimą, tačiau šiuo metu nematome jokių kariuomenės išvedimo ir deeskalacijos požymių. Priešingai – Rusijos pajėgos ir toliau kaupiamos”, – sakė jis.

J. Stoltenbergas išreiškė įsitikinimą, kad „dar ne per vėlu nustoti ruoštis karui, ne per vėlu Rusijos Federacijai pakeisti šį kursą, ne per vėlu pradėti ieškoti taikių sprendimų”.

Generalinis sekretorius taip pat pareiškė, kad NATO yra pasirengusi dalyvauti gerokai platesniame dialoge su Maskva.

Dieną prieš tai buvo pranešta, kad NATO nusprendė padidinti karinės parengties lygį.

Exit mobile version