Didžioji Britanija: prieš išvedant karius dialogo su Rusija nebus

liz truss

JK užsienio reikalų ministerija teigė, kad prireiks laiko ne tik Rusijos ekonomikai, bet ir jos „karo mašinai” susilpninti.

Derybos su Rusija neįmanomos, kol jos kariai yra Ukrainoje, vasario 27 d. pareiškė Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorė Liz Truss, pranešė „Reuters”.

„Jei rusai rimtai galvoja apie derybas, jie turi išvesti savo karius iš Ukrainos. Jie negali derėtis su ginklu prie ukrainiečių šventyklų… Todėl, atvirai kalbant, nepasitikiu šiomis vadinamosiomis derybų pastangomis”, – sakė ji.

Liz Truss sakė, kad jau sudarė Rusijos oligarchų „smogiamųjų sąrašą” ir kas kelias savaites Didžiosios Britanijos vyriausybė taikysis į jų privačius lėktuvus, nekilnojamąjį turtą ir kitą turtą.

„Sudariau sąrašą oligarchų, kurie patirs smūgį… Dirbame prie bylų statymo ir kas kelias savaites pridėsime daugiau oligarchų. Bus vykdoma nuolatinė sankcijų programa… Jie neturės kur pasislėpti”, – pridūrė Liz Truss.

Tačiau ji pažymėjo, kad prireiks laiko ne tik Rusijos ekonomikai, bet ir jos „karo mašinai” susilpninti.

„Tai gali trukti kelerius metus, nes žinome, kad Rusija turi galingų pajėgų, taip pat žinome, kad ukrainiečiai yra drąsūs ir pasiryžę ginti savo suverenitetą ir teritorinį vientisumą”, – sakė Liz Truss.

Exit mobile version